mamacoffee

prazirna_mamacoffee-logo

Na začátku mamacoffee byla cesta do Etiopie, několik přátel a jejich nápad založit e-shop s čerstvě praženou kávou. V roce 2008 získali licenci od Fairtrade International (FLO) a otevřeli první, a stále funkční, kavárnu v Londýnské ulici. Od té doby se rozrostli, kromě Londýnské naleznete kavárny mamacoffee ve Vodičkově ulici, na Jiřáku a v Karlíně.

V mamacffee praží kávu s příběhem. S kávovými farmáři navazují osobní kontakt, navštěvují je a pomáhají se sklizní. Klíčovým je férový obchod, tedy takový, který zaručuje spravedlivé výkupní ceny surovin v chudých rozvojových zemích. Díky tomu mohou např. děti farmářů chodit do škol, nedochází k novodobému otroctví a farmáři mohou své farmy rozvíjet a soustředit se na lepší ochranu životního prostředí. Proto mamacoffee buduje přímé obchodní vztahy s farmáři. Tato spolupráce vede k odstranění zisku prostředníků v celém vývozním řetězci a také redukuje administrativní zátěž, která je spojená s oficiálními certifikacemi. Přímé obchodní vztahy také umožňují sdílení nejnovějších trendů a metod, které zvyšují kvalitu kávy a pozitivně ovlivňují pěstování i sklizeň. Přímé vztahy a přátelství s farmáři umožňují sledovat průběh sklizně a zajistit nejvyšší možnou kvalitu kávy, která ze sklizně vzejde.

mamacoffee

Správné pražení je pro nás základ. Kávová zrnka proto v mamacoffee praží po malých dávkách a respektují jedinečný charakter každé kávy. Pouze tak se aktivuje na 800 aromatických chuťových látek, které tvoří výslednou jedinečnou chuť a aroma kávového nápoje.

Tyto látky však z upražených kávových zrnek postupně vyprchávají. Čerstvost pražení je proto pro skvělou kávu naprosto nezbytná. Neznamená to však, že by káva byla ideálně připravena k pití hned po upražení. Kávě je třeba dát po upražení několik málo dní na to, aby se její chuť ustálila.

 

 

 

 

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem

 • mamacoffee bio colombia tolima bilbao 16278
  Mamacoffee Bio Colombia Tolima Bilbao 250g
  Vyprodáno Značka: mamacoffee

  Díky svému plnému, krémovému tělu se tato káva skvěle hodí na espresso či na přípravu v moka konvičce. Zároveň je však díky své ovocné kyselosti a sladkosti po karamelu vhodná i na alternativní přípravy kávy, jako je drip, aeropress či frenchpress, skvěle si rozumí i s moccamasterem.

  228 Kč
 • Brasil fazenda Bananal 16983
  Mamacoffee Brasil fazenda Bananal 250g
  Vyprodáno Značka: mamacoffee

  Tato káva je vhodná pro přípravu espressa a přípravu v moka konvičce.

  233 Kč
 • Nikaragua Aranjuez Don Byron Corrales 16275
  Mamacoffee Nikaragua Aranjuez Don Byron Corrales 250g
  Vyprodáno Značka: mamacoffee

  Káva vás zaujme svou vybalancovanou chutí kakaa, vlašských ořechů a švestek s nugátovými tóny, nízkou kyselostí a středním, smetanovým tělem. Vhodné pro přípravu espressa či v moca konvičce

  262 Kč
 • nikaragua womens project aranjuez 17597
  Mamacoffee Nikaragua Women´s Project Aranjuez 250g
  Vyprodáno Značka: mamacoffee

  Kávu si pro její vyrovnanou chuť sladkého kakaa s tóny sladkého ostružinového džemu a také pro její lahodné krémové tělo nejlépe vychutnáte v espressu, nebo moka konvičce. 

  262 Kč
 • Mexiko HG SWP bez kofeinu 16980
  Mamacoffee Mexiko HG SWP bez kofeinu 250g
  Vyprodáno Značka: mamacoffee

  100% bezkofeinová arabika z Mexika. Chuti této kávy vévodí kakao a rozinky doprovázené decentními tóny kešu oříšků.

  281 Kč
 • nikaragua jairo vallejos 17675
  Mamacoffee Nikaragua Jairo Vallejos 250g
  Vyprodáno Značka: mamacoffee

  Díky zpracování suchou cestou má káva velmi komplexní a plnou chuť, ve které dominuje sladká nugátová čokoláda a hruška máslovka. Acidita je jemně citrusově svěží a ne příliš vysoká. 

  289 Kč
 • ethiopia sidano nansebo 17669
  Mamacoffee Ethiopia Sidamo Nansebo 250g
  Skladem (1 ks) Značka: mamacoffee

  Komplexní a intenzivní chuť po sladkých grepech, karamelu a jasmínu

  318 Kč

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.