Šumava Litera 2017

Část programu festivalu Šumava Litera se v letoším roce konala v HappyCoffee.

Předfestivalový týden zahájil spisovatel Hynek Klimek s přednáškou "Strašidlení se strašidláři"

Hynek Klimek *1945 Praha, od roku 2012 trvale žijící na Šumavě. Původním povoláním stavební technik, od roku 1990 profesní novinář, přispíval do časopisu Hlas svědomí, krátce šéfredakotrem týdeníků Nový život. Je členem Jihočeského klubu Obce spisovateů a Syndikátu novinářů České republiky. Autor edice Neznámé Čechy - Šumava a Strašidlář se Zdeňkou Študlarovou a mnoha dalších publikací pro děti.

Druhý den proběhla zajímavá prezentace Hasana Zahiroviće - Karel Čapek a Šumava

Hasan Zahirović *1975 Bosna a Hercegovina - herec, překladatel, teatrolog, dramaturg a pedagog. Absolvent Filozofické fakulty v Sarajevu, obor pedagogika a Fakulty humanitních studií v Mostaru. Od roku 2006 žijící v České republice. Zde absolvoval magisterské studium divadelní vědy na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity a doktorské studium na DAMU, obor Scénická tvorba a teorie scénické tvorby. Vede obor kulturní dramaturgie na Slezské univerzitě v Opavě a vedle toho se intenzivně věnuje čapkovskému bádání. Podílí se na práci ve vile Karla Čapka.

 

Přednáška a prazentace Muzeum Fotoatelier Seidel - Vlakem se Strakonic do Volar 

Jak viděli cestu z vlaku ze Strakonic do Volar naši předkové nám v rámci poslední předfestivalové přednášky ukázal Petr Hudičák z českokrumlovského Muzea fotoatelier Seidel...

 
 
 

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.